Full Porselen Kuronlar

Full Porselen Kuronlar Nelerdir?

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Porselen, hasar görmüş, düşmüş veya koruyucu işlevlerini kaybetmiş dişlerin yerine kullanılır. Dişin orijinal durumunu geri getirmek ve tekrar estetik görünmesini sağlamak mümkündür.

Seramikler diş hekimliğinde yaklaşık 200 yıldır kullanılmaktadır ve estetik nedenlerden dolayı hala en popüler malzemedir. Yıllar geçtikçe, diş porselen üretim teknolojisi gelişti ve diş hekimleri bu malzemeyi yıllardır kullanmaktadır

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Kimler Porselen Kron Yaptırabilir ?

Hastalar:

  • Dişlerin kırılmalarını önlemek veya dişlerini güçlendirmek isteyen
  • İmplant üzerine yapılan kronlar.
  • Estetik olmayan, kırık, deforme olmuş veya farklı renkte dişleri olanlar

Kliniğimizdeki Tedavinin Aşamaları

Fethiye’deki diş kliniğimizde hastalarımıza porselen kron tedavisini kısa sürede doğru ve son derece estetik bir görünümle uygularız.

(1) Zamanlama

X-ray görüntüsü ile, ilgili dişleri inceliyoruz ve gerekli tedavi süreci hakkında sizi bilgilendiriyoruz.

(2) Hazırlık Süreci

Diş hekimi dişleri hazırlar ve geleneksel veya dijital ölçümler alır ve laboratuvara gönderir. Laboratuvarımız, kronlarınızı isteklerinize göre doğru bir şekilde üretmek için en son teknikleri kullanır.

(3) Uygulama

Tam porselen kronlar tamamlandığında, ağzınıza göre özelleştirmek için küçük ayarlamalar yapılır ve son bitim işlemi yapılır.

Kliniğimizde’de Porselen ve Kron Tedavisinden Sonraki süreç

Tedaviden sonra, gelecekte herhangi bir acı çekilmez. Tam porselen kronları mümkün olduğunca uzun süre korumak için diş ve ağız bakımına dikkat etmelisiniz. Dişlerinizi günde iki kez fırçalamanızı ve her gün diş ipi kullanarak temizlemenizi öneririz. Kronların kırılmasını veya hasar görmesini önlemek için, dişleriniz ile sert kabuklu yiyecekleri çiğnemekten kaçınmalısınız. Diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret ederek kronlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için kliniğimize başvurmaktan çekinmeyin!

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]