Implantlar

Türkiye’de Diş İmplantları

Uygun bir dental implant tedavisi almak için daha düşük kaliteden ödün vermenize gerek yoktur. Geçen yıl, 25’dan fazla ülkeden hasta, Türkiye’deki kliniğimizden en kaliteli dental implant tedavisini aldı.

Türkiye’de kalite aynı veya daha iyi iken neden daha fazla ödeme yapmalı? TÜRKİYE’nin tadını çıkarın ve dental implant tedavinizi deneyimli diş hekimlerimizden alın.

Neden Türkiye’de Diş İmplantı Tedavisi İçin Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Tüm İmplant Uzmanlarımız 21 yılı aşkın deneyime sahiptir
 • Yalnızca FDA onaylı yüksek kaliteli titanyum implant markaları kullanılmıştır (İsviçre, Alman)
 • Kronlar için en gelişmiş laboratuvarımız bulunmaktadır
 • VIP Transfer, yakındaki otellerimizde konaklama imkanı, tedavi öncesi, sırasında ve sonrasında 7/24 müşteri hizmeti
 • Uygun fiyatlar ve hiçbir gizli maliyet yok (Tüm implant fiyatları implant, abutment ve cerrahi maliyeti DAHİL)
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Dental İmplantlar Nelerdir?

Bir implant, eksik dişin yerini alan spiral ve yapay bir diş köküdür. Tam bir diş değişimi için üç parçaya ihtiyaç vardır: bir diş implantı (titanyum bazlı vida), bir abutment ve bir kron. Abutment dental implantı kronla bağlar. İmplant iyileştikten ve kemiğe güçlü bir şekilde bağlandıktan sonra bir kron yapılır. Laboratuvarımız sayesinde tamamen doğal görünümlü kronlar oluşturabiliriz.

Türkiye’deki Kliniğimizde Hangi Implant Markalarını Kullanıyoruz?

İmplantları büyük olasılıkla bir ömür boyu kullanacaksınız. Bu nedenle, yüksek kaliteli implantlar uzun vadede fark yaratacaktır. Doktorlarımız sadece FDA onaylı ve yıllardır klinik olarak test edilmiş seçilmiş markaları kullanıyor. İmplant markalarımız İmplan Swiss (İsviçre), İmplans (Alman)’dır. Dünya çapında tanınmış markalar ve diş hekimliği alanında kalitesini kanıtlamışdır.

Diş İmplantları Kimlere Uygulanır?

Eksik dişleri olan tüm hastalar diş implantı alabilir. Sağlıklıysanız ve kronik hastalıklardan dolayı enfeksiyon veya kanama riski taşımıyorsanız, diş implantı tedavisi için kalifiye olursunuz.

Ayrıca, çene kemiğiniz bu tedavi için uygun ve tamamen geliştirilmelidir. Gerekirse, çene kemiğinizi kemik grefti uygulayarak da oluştururuz.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Türkiye’de Dental İmplant Tedavisinin Aşamaları

(1) Zamanlama

İdeal olarak, bize bir xray resmi gönderirsiniz ve diş hekimlerimiz durumunuzu inceler. Tedaviyi kabul ettikten sonra randevularınızı planlıyoruz ve size tedavi planınızın ayrıntılarını gönderiyoruz.

(2) Tedavi

Tedavinize başlamadan önce bir kez daha konsültasyon yapacağız ve dişlerinizi fiziksel olarak inceleyeceğiz. Dental implant prosedürü için lokal anestezi yeterlidir. Hijyenik şartlar altında diş implantları için hazırlıklara başlarız. İmplantları uygun kemiğe dikkatlice yerleştiririz ve üstünü dikişlerle kapatırız. Ameliyattan sonra yanaklarınızı buzla 5 dakika arayla soğutarak şişlikleri önleyebilirsiniz. Sigara içmenin yara iyileşmesini bozduğunu lütfen unutmayın! Ameliyattan sonra, reçete edilen antibiyotikleri almalı, sık aralıklarla daha küçük öğünler yemeli ve bol miktarda su içmelisiniz. Gerekirse, sizin için geçici protezler yapacağız.

(3) İyileşme

Dikişler bir hafta sonra alınır. Tipik olarak, bir implant operasyonu için ortalama 3 günlük kalış yeterlidir. Bakteri oluşumunu önlemek için ağız hijyenine dikkat etmenizi ve ağız gargaralarını kullanmanızı öneririz.

(4) Kurtarma

2-6 ay sonra tekrar Türkiye’deki diş kliniğimizi ziyaret edeceksiniz. İmplantları kron için hazırlıyoruz ve gerekli ölçümleri alıyoruz. Daha sonra laboratuvar teknisyenimiz ve diş hekiminiz olarak, kronunuzu doğal dişinize benzetmek için birlikte çalışıryoruz.

Dental İmplant Prosedürü Ağrılımıdır?

Türkiye’deki diş kliniğimizde diş implantı prosedürü kısa bir tıbbi tedavidir ve genellikle lokal anestezi altında ağrı olmadan yapılır. Anestezinin etkisi birkaç saat sonra ortadan kalktığında, her hasta biraz ağrı hissedebilir. Ağrı kesiciler alarak, birkaç gün içinde ağrısız iyileşme yaşayacaksınız.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Dental İmplantlarda Garanti Var Mı?

Dental implantlarımız için 20 yıl garanti veriyoruz. Bu süre zarfında ağrınız olursa, mümkün olan en kısa sürede Türkiye’deki diş kliniğimize başvurmalısınız. Garantinin yalnızca aşağıdakilere sahipseniz geçerli olduğunu lütfen unutmayın:

 • Genel ağız hijyenine dikkat edilmeli
 • Tedaviden sonra dişçinin talimatları takip edilmeli
 • Yılda en az bir kez diş muayenesine ve profesyonel diş temizliğine gidilmeli
 • Geçici protezlerinizi düzenli olarak temizlenmelidir

Türkiye’de Ne Kadar Kalmam Gerekiyor?

 • İmplant operasyonu için Türkiye’de en az 3 gün kalmanız gerekir.
 • İlk gün implant operasyonu yapılacak ve üçüncü gün son kontrolleri yapacağız.
 • Üçüncü gün eve geri dönebilirsiniz.
 • İkinci varış: İmplant iyileştikten ve kemiğe sıkıca yapıştıktan sonra (genellikle 2-6 ay sonra) geri gelmeniz gerekir. Türkiye’de ikinci kalış süreniz takılacak kronların sayısına ve türüne bağlıdır. 10 ila 13 gün sürebilir.
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Bir Diş Köprüm Veya Implantım Olacak Mı?

Bir diş köprüsü eksik dişler için alternatif bir tedavidir. Dental köprüler estetik olarak sonunda implant tedavisiyle aynı görünür. Bununla birlikte, diş köprüleri komşu dişlerin küçültülmesi gerektirir, çünkü bu dişler köprü için destek direkleri olarak kullanılır. İmplant tedavisinde komşu dişlerin küçülmesine gerek yoktur. Bu nedenle, kemik yapınız uygunsa bir implant tedavisini öneriyoruz.

Neden Yerel Diş Hekiminizden Daha Hesaplıyız?

Kliniğimizde fiyatlar% 70’e varan oranda daha ucuz olduğu için yurtdışında tedavi kalitesine ilişkin endişenizi anlıyoruz. Ve prosedürün kalitesi yerel kliniğinizle aynı veya daha iyidir. İşte neden?

 • Türkiye’de yaşam maliyeti daha ucuz. Böylece, dişhekimlerinin ücretleri de dahil olmak üzere işçilik maliyeti daha düşüktür.
 • Kiralar ve kamu hizmetleri daha makul olup, kliniklerin sabit maliyetini önemli ölçüde azaltır.
 • Türkiye’de, özellikle diş klinikleri için vergi oranları Avrupa veya Kuzey Amerika’daki oranlara göre daha düşüktür.